Přetržený přední křížový vaz

OŠETŘENÍ PORANENÉHO PŘEDNÍHO KŘÍŽNÍHO VAZU PODLE AYURVÉDY

 

Roztržený přední křížový vaz

Poškození předního křížního vazu (ACL – anterior cruciate ligament) je definováno jako roztržení nebo poranění jednoho z důležitých vazů, které podporují a řídí pohyby našeho kolenního kloubu. Obvykle je poškození předního křížního vazu závažnou kombinací těžkého poranění vaziv a kostí, které jsou spojeny s naším kolenem. Při tomto poškození lze slyšet hlasitý zvuk puknutí. Obvykle se kloubní vaziva zrání při nepřímém otočení a ohnutí kolenního kloubu. Největší rizikovou skupinou sportovců jsou atleti, hráči fotbalu a amerického fotbalu, skokani do výšky a gymnasti. Poranění je rozděleno na tři stupně podle závažnosti poškození. V prvním stupni je vazivo lehce natažené nebo mírně poškozené s lokální citlivostí, přičemž je stále schopno kolenní kloub stabilizovat. V druhém stupni je narušení větší, kloub se stává nestabilním a ve třetím vzniká úplné poškození kloubního vaziva.

Kolenní kloub je zcela narušen a vazivo rozděleno na dvě části. Femur (stehenní kost), tibia (kost píšťaly) a patella (jablíčko) jsou třemi nejvýznamnějšími kostmi našeho těla spolu vytvářejícími kolenní kloub. Patella je důležitá kost, posazená z přední části ostatních kostí, která dodává kolennímu kloubu ochranu a rovnováhu. Všechny tyto kosti jsou k sobě připojeny za pomoci vaziv. Ty pracují jako silná spojení a podpora mezi těmito kostmi. Kolaterální a křížný vaz jsou dvě nejdůležitější vaziva, která podporují kolenní kloub. Kolaterální vaziva jsou ty, které se nacházejí po stranách kolenního kloubu. Tato vaziva se dále dělí na dva typy – mediální vaz (nachází se uvnitř) a laterální vaz (zvenčí). Vaziva, která se nacházejí uvnitř našeho kloubu, se nazývají křížné vazy. Přední křížný vaz je umístěn uvnitř v přední části kolene, zatímco zadní křížný vaz je uvnitř v zadní části kloubu. Tato vaziva pomáhají usměrňovat naše pohyby.

 

PŘÍČINY

K tomu typu zranění dochází kvůli několika důvodům, které zahrnují:

  • Přímý kontakt s určitým objektem (u fotbalu apod.)
  • Náhlé zastavení během běhu
  • Skákání do výšky
  • Prudká změna směru

 

SYMPTOMY

Mezi nejtypičtější symptomy poškození předního křížového vazu patří:

  • Intenzivní bolest
  • Nadměrný zánět
  • Ztráta pohyblivosti
  • Výrazná citlivost
  • Těžkosti s chozením

BYLINNÁ LÉČIVA K OŠETŘENÍ POŠKOZENÉHO PŘEDNÍHO KŘÍŽNÍHO VAZU

Podle ayurvédy jsou bylinné přípravky a samotné byliny při problémech s klouby velmi efektivní. Bylinky napomáhají rychlejšímu hojení a jejich výhodou je, že ostatním orgánům těla nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Planet Ayurveda nabízí vynikající bylinné doplňky k léčení těchto obtíží spojených s kolenním kloubem na přírodní bázi. Všechny tyto bylinné přípravky jsou bez konzervantů, chemikálií, tmelů, aditiv, škrobu a kvasnic. Jsou naprosto bezpečné a bez vedlejších účinků. Několik bylinných přípravků pro tento typ zranění zahrnuje:

 

1. BOSWELLIA CURCUMIN

Boswellia a kurkumin jsou nejvýznamnějšími protizánětlivými bylinkami používanými k přípravě vynikajících bylinných přípravků Planet Ájurvéda. Kyselina boswellová přítomná v bylině shallaki je velmi účinná proti zánětům, která pomáhá odstraňovat nadměrnou ztuhlost a zánět v kloubu. Kurkuma patří k významným bylinám používaným v ayurvédě, které napomáhají léčit rozličné poruchy spojené s klouby. Pravidelné používání tohoto bylinného doplňku je také nápomocné při léčení ostatních problémech s rovnováhou vata dóše, jako je dna, artritida, revma a pod. Obě z těchto bylin jsou výborné při podpoře zdraví kloubů a usnadnění jejich pohyblivosti. Kurkumin je přirozený antioxidant, který pomáhá stimulovat náš imunitní systém, přičemž dodává sílu našim tělesným buňkám bojovat proti různým mikroorganismům. Obě byliny bojují proti škodlivým toxinům a volným radikálům, které jsou nejvýznamnějšími příčinami vnitřních infekcí a nadměrných zánětů. Tento bylinný přípravek pomáhá uklidnit narušenou vata dóši v těle.

2. ASHWAGANDHA

Čistý extrakt byliny ashwagandha se používá při přípravě blahodárného bylinného přípravku od Planet Ayurveda. V ayurvédě je nejpoužívanější bylinou, dobře známou svými regeneračními schopnostmi a podporou imunitního systému. Nejběžnějším názvem ashwagandhy je indický ženšen, který je velmi efektivní při zlepšování naší vnitřní síly a imunity. Pravidelné užívání tohoto bylinného přípravku pomáhá redukovat silnou bolest a záněty kolenních kloubů právě pro své protizánětlivé účinky. Bioaktivní složky přítomné v bylině jsou rovněž známé při léčení úzkostí a stresu. Také silně působí na testosteron a zvyšuje u mužů plodnost. Je velmi efektivním léčivem na kosterní systém a se používá při nabírání svalové hmoty. Při pravidelném užívání tohoto bylinného přípravku se zlepšuje činnost mozku, snižuje se vysoký krevní tlak a úroveň glukózy.

 

Mohlo by vás zajímat:

Anální píštěle

Anální píštěle

Onemocnění konečníku jsou v těchto dnech již běžným problémem. Vyskytují se u velké části obyvatelstva a to jak u...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňte v obraze!

Chcete pravidelně dostávat osvěžující a inspirativní obsah přímo do vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek z „Život bez nemoci“ a získejte nejnovější články, exkluzivní tipy a speciální nabídky.