Onemocnění ledvin

Ledviny – očista, kameny, selhání ledvin

Obličky mezi hlavní orgány v našem těle zodpovědné za odvádění odpadu z organismu . Udržují rovnováhu mezi tělovými tekutinami, ovlivňují vytváření moči a detoxikují naše tělo. Vytvořená moč teče močovody do močového měchýře. Pokud ledviny nefungují správně, mohou se začít v těle hromadit toxiny a vznikat ledvinové kameny, onemocnění související s nízkou funkcí ledvin a zvyšovat krevní tlak.

Příčiny selhání ledvin

  • Diabetes. Vysoký krevní tlak. Ledvinové kameny.
  • Autoimunitní onemocnění. Vrozená onemocnění ledvin.
  • Zvýšená úroveň kyseliny močové.
  • Onemocnění nervového systému.
  • Infekce močového traktu. Onemocnění krve.

 

Byliny pro onemocnění ledvin:

Zázvor – má antioxidační vlastnosti, které jsou pro ledviny velmi prospěšné. Čistí krev, z ní pomáhá odstraňovat toxiny a tím pomáhá čistit organismus od různých nečistot.

Kurkumin – má silný antiseptický účinek a protizánětlivý účinek. Používá se k prevenci různých onemocnění včetně infekcí ledvin a zánětu ledvin.

Pampeliška – listy pampelišky patří mezi nejlepší diuretikum. Chrání ledviny, zabraňují zadržování vody v těle, mají močopudný účinek. Zklidňují podrážděný močový systém.

Petržel – patří mezi nejlepší rostliny pro ledvinová onemocnění . Pomáhá očistit tělo od toxinů. Pomáhá při léčbě ledvinových kamenů a infekcích močového traktu.

Cap červená – je další močopudná bylina, která podporuje odstraňování nečistot, toxinů a přebytečné vody z těla.

Zelený čaj – účinná bylina pro ledviny. Pomáhá odstraňovat toxiny a udržovat rovnováhu v těle. Také pomáhá udržovat správnou hladinu cukru v krvi a podporuje cirkulaci krve v těle.

Varuna – Varuna je močopudná, protizánětlivá a  antimikrobiální bylina vynikající pro onemocnění ledvin. Také pomáhá rozdrobit ledvinové kameny a odstranit nečistoty z močového traktu. Zlepšuje elasticitu cév.

Tribulus – je nejlepším diuretikem, má antimikrobiální vlastnosti a velmi silný účinek proti případným infekcím. Dodává sílu a zlepšuje výdrž ledvin. Patří mezi nejlepší byliny v případě selhání ledvin, ale také pomáhá udržovat správnou tvorbu moči.

Indická Echinacea – latinsky právenka laťnatá. Má silný očistný účinek na krev, je silně antivirová, podporuje funkci ledvin i jater. Je účinná při infekcích močového traktu, efektivně snižuje horečku. Pomáhá tělo očistit od toxinů jako je močovina, kyselina močová, kreatinin, vysoký cholesterol.

Čekanka – opět jedna z nejlepších bylin pro onemocnění ledvin. Pomáhá z těla odstraňovat toxiny a posiluje ledviny. Pomáhá z těla odstraňovat volné radikály.

Chanca Piedra – latinsky Phyllanthus niruri, v  ajurvédě známá jako Bhumi Amla. Název Chanca piedra znamená Lámač kamenů, patří mezi nejznámější byliny, které efektivně rozdrobují ledvinové i žlučové kameny. Zároveň snižuje pravděpodobnost jejich opětovného vytváření. Chance je diuretikum, podporuje správné vylučování moči. Velmi účinně podporuje i játra a má silné antivirové účinky.

Saral – borovice roxburghová, extrakt z její kůry je velmi prospěšný při onemocněních ledvin i jater. Je velmi prospěšná zejména při selhání ledvin a to i v případech, kdy už je úroveň kreatininu vysoká. Pomáhá lidem vyhnout se dialýze. V takovém případě je třeba ji užívat dlouhodobě spolu s dalšími bylinami.

 

DOPORUČENÉ KOMBINACE PRO ONEMOCNĚNÍ LEVLIČEK:

Obecná podpora ledvin:

Varuna + Tribulus Power + kopřivový čaj + čaj z vlasů kukuřice

Dávkování: 1 kapsle 2x denně z každého

 

Ledvinové kameny:

Chanca piedra + Varuna

2×2 tobolky denně z každého. Doporučená doba: 6 měsíců.

 

Nefrotický syndrom:

Varuna + Kurkumin+Chance Piedra+Giloy

2×2 tobolky denně z každého, dlouhodobě do zlepšení.

Selhání ledvin:

Varuna + Tribulus Power</ strong> + Indická Echinacea + kopřivový čaj + čaj z vlasů kukuřice

2×2 tobolky denně z každého, dlouhodobě do zlepšení

 

Další tipy pro zdravé ledviny

  • Kouření, kofein a alkohol – měli bychom omezit kouření, alkohol i kofein. Pokud kouříme a pijeme alkohol, pro naše ledviny to znamená, že musí pracovat o to více, aby odstranily toxiny z krve.
  • Krevní tlak – je důležité udržovat normální hladinu krevního tlaku. Vysoký krevní tlak může zapříčinit mnoho problémů s ledvinami.
  • Optimální váha – nadváha vede k vysokému krevnímu tlaku, který zase negativně ovlivňuje zdraví ledvin.

Mohlo by vás zajímat:

Anální píštěle

Anální píštěle

Onemocnění konečníku jsou v těchto dnech již běžným problémem. Vyskytují se u velké části obyvatelstva a to jak u...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňte v obraze!

Chcete pravidelně dostávat osvěžující a inspirativní obsah přímo do vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek z „Život bez nemoci“ a získejte nejnovější články, exkluzivní tipy a speciální nabídky.