Domácí prostředky ke snížení vysokého krevního tlaku 

Vysoký krevní tlak je závažným problémem a měl by být řešen seriózně, bez odkladu. Ve spojení s vysokým krevním tlakem existuje několik vážných komplikací jako srdeční zástava, mrtvice, selhání ledvin. Pokud se problém stává velmi vážným, může vést až ke smrti jedince. To znamená, že vysoký krevní tlak je třeba diagnostikovat ve vhodnou dobu, aby se předešlo těžkým následkům.

 

Nejhlavnější příčiny vysokého krevního tlaku

  • Obezita
  • Zvýšená konzumace alkoholu
  • Nedostatek vhodné fyzické aktivity
  • Vysoká konzumace soli
  • Stres

 

Účinné domácí prostředky pro vysoký krevní tlak

1. Česnek

Při snižování krevního tlaku je česnek značně nápomocný. Také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a uvolňovat krevní cévy podněcováním produkce oxidu dusičného a sirovodíku. Tím je konzumace česneku vysoce efektivní.

2. Citrony

Citróny odstraňují ztuhlost krevních cév jejich změkčením. Riziko infarktu se při pravidelné konzumaci citrónové šťávy časem snižuje. Je to z toho důvodu, že citron obsahuje vitamín C, který má antioxidační vlastnosti, pomáhající ve velké míře při vyvažování škodlivého dopadu volných radikálů.

3. Banán

Banány jsou vydatnými zdroji draslíku, omezujícího v těle dopad sodíku. Společně s banánem se mohou konzumovat meruňky, rybíz, rozinky, cukety, špenát, pomerančová šťáva, dýně a sladký meloun. Lidé, mající pravidelně tyto plody ve své stravě, časem nad svým vysokým krevním tlakem získají kontrolu.

4. Kokosová voda

Kokosová voda obsahuje hořčík, draslík a vitamín C, čímž pomáhá snižovat systolický krevní tlak. Lidé s vysokým krevním tlakem také potřebují neustále doplňovat své tělo tekutinami, proto kokosová voda slouží jako skvělý domácí prostředek pro vysoký krevní tlak.

5. Semínka vodního melounu

Vodní meloun má vazodilatační schopnosti, protože jeho semínka obsahují kukurbocitrin, pomáhající při roztahování krevních kapilár. Také zlepšuje funkci ledvin a pomáhá předcházet výskytu artritidy, což následně vede ve výrazné míře ke snížení vysokého krevního tlaku.

Doporučuje se ráno konzumovat čajovou lžičku směsi stejného množství podrceného makového semene a podrcených semen vodního melounu. Pomáhá při udržování dobrého zdraví a vysokého krevního tlaku pod kontrolou.

6. Arjuna a Ashwagandha

V rámci ájurvédy jsou nejúčinnějšími bylinami při jakýchkoli srdečně-cévních onemocněních arjuna terminalia a ashwagandha.&nbsp ;Kůra arjuny je populárním přírodním léčivem na choroby srdečníchovaskulárního systému, na redukci vysokého cholesturoli a snížení vysokého krevního tlaku. Mnozí lidé vaří kůru ve vodě a vývar popíjejí každý den. Extrakt z kořene ashwagandhy se pužívá při snižování vysokého krevního tlaku. Je to vynikající bylina pro posílení srdečního svalu a podporu jeho normálního fungování.

 

Další tipy

  • Dopřejte si spánek
  • Mějte vyváženou stravu
  • Pijte dostatek vody
  • Přiměřeně odpočívejte

 

Mohlo by vás zajímat:

Anální píštěle

Anální píštěle

Onemocnění konečníku jsou v těchto dnech již běžným problémem. Vyskytují se u velké části obyvatelstva a to jak u...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňte v obraze!

Chcete pravidelně dostávat osvěžující a inspirativní obsah přímo do vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek z „Život bez nemoci“ a získejte nejnovější články, exkluzivní tipy a speciální nabídky.