Ashwagandha kapsle

100% standardizovaný extrakt v poměru 10:1 z rostliny Withania somnifera Dunal (čeleď Solanaceae) známé jako indický ženšen s obsahem minimálně 5% witanolidů, potah tobolky z celulózy rostlinného původu.

100% přírodní kapsle, plněné 100% přírodním vysoce účinným extraktem až 10:1 (Kapsule nejsou plněny obyčejným práškem z rostliny. Obsahují násobně účinnější formu – standardizovaný extrakt). Více o účincích standardizovaných extraktů si přečtěte zde .

Balení: 60 kapslí á 500 mg (čistý extrakt, bez jakýchkoli přídaných látek a plniv)

Dávkování: 1 kapsle 1 x denně

Upozornění: nevhodné pro osoby s velmi vážnými depresivními stavy a výrazně nízkým krevním tlakem

 

Doporučené kombinace s Ashwagandhou:

Ashwagandhu doporučujeme kombinovat s kapslemi Brahmi a Gotu kola pro podporu nervové soustavy.

S kapslemi Boswellia-Curcumin kombinujte při problémech se svalstvem a kloubami.

Při únavě a celkovém vyčerpání kombinujte s bohatým zdrojem přírodního vitamínu C kapslemi Amalaki Rasayan .

 

Popis Ashwagandhy:

Ashwagandha je rostlinou, která se v největším celosvětovém bylinném medicínském systému považuje za prvotřídní přírodní tonikum. Je jednou z nejcennějších bylin v ajurvédském medicínském systému s historií používání více než 3000 let. Ashwagandha, také známá pod názvem Winter Cherry (zimní třešeň) zlepšuje schopnost těla udržet si fyzickou sílu a zlepšuje adaptaci organizmu na různé typy stresu. Ašvaganda patří mezi nejčastěji používané přísady v různých omlazovacích sérách. Pomáhá udržet správnou výživu tkání a to zejména svalů a kostí, přičemž podporuje správnou činnost nadledvinek a reprodukčních orgánů.

Více o účincích Ashwagandhy:

  • Ashwagandha je v rámci ajurvédy nejlepším přírodním nervovým tonikem . Zklidňuje celý nervový systém. Napomáhá při léčbě onemocnění nervového systému. Uvolňuje stres a napomáhá normálnímu fungování nervového systému. Snižuje nervozitu, uklidňuje mysl a navozuje spokojenost mysli, čímž napomáhá bojovat s negativními adaptogeny.
  • Často se podává pacientům, kteří trpí závratěmi, bezvědomím, depresemi. Potlačuje mentální a fyzickou slabost . Zvyšuje výkonnost svalů a odolnost. Posiluje tělo a omezuje únavu způsobenou nahromaděním negativních energií v těle. Funguje jako „rasayan“, tj. substance, která pomáhá při předčasném stárnutí a osvěžuje celé tělo.
  • Poskytuje výživu pro mozek a umožňuje mu správně a výkonněji fungovat. Stimuluje růst axonů a dendridů nervové buňky. Zlepšuje mentální schopnosti, schopnost zapamatování si a zlepšuje koncentraci.
  • Uvolňuje křeče v arteriích i ve svalech. Zlepšuje cirkulaci krve a tím i celkovou výživu buněk v těle. Má vysoký obsah železa , zvyšuje hladinu hemoglobinu . Používá se při snižování vysokého krevního tlaku . Vynikající bylina pro posílení srdečního svalu a podporu jeho normálního fungování.
  • Jedno z nejsilnějších afrodiziák . Zvyšuje sexuální touhu a zároveň dodává tělu potřebnou energii k jejímu naplnění. U mužů podporuje libido a výdrž, zvyšuje počet spermií. U žen je nápomocná při redukování vaginálního zánětu a zánětu dělohy. Je výjimečně nápomocná při nastolení rovnováhy celé hormonální soustavy.
 

Zajímavá četba o Ashwagandhe:

8 tipů pro lepší zvládání stresu

Adaptogeny

 

Další doporučené produkty s Ashwagandhou:

Ashwagandhu obsahují také ajurvédské směsi v kapsové podobě:

Calm Easy

Stress Support

Eve Plus pro ženy

Mohlo by vás zajímat:

Gymnema Sylvestrae (Gurmar) kapsle

Gymnema Sylvestrae (Gurmar) kapsle

Gurmar, latinsky Gymnema sylvestrae, se tradičně používá v ajurvédské medicíně při udržování normální hladiny cukru v...

Gugullipid kapsle

Gugullipid kapsle

Gugulipid snižuje tvorbu cholesterolu v játrech a jako antioxidant zabraňuje oxidaci cholesterolu. Používá se i při...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňte v obraze!

Chcete pravidelně dostávat osvěžující a inspirativní obsah přímo do vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek z „Život bez nemoci“ a získejte nejnovější články, exkluzivní tipy a speciální nabídky.